Night Hawk Lillomarka 2019

Boys - Sun, 11 Aug 2019 15:40:52

rankbibclubtotal timerunners
1 230 Kristiansand OK 01:12:34 00:27:13 (F) Trygve Børte Nomeland 00:25:49 (F) Brage Takle 00:22:43 (F) Trygve Børte Nomeland 00:23:19 (F) Brage Takle
2 201 Nydalens SK 01:13:12 00:25:51 (F) Teodor Mo Hjelseth 00:25:41 (F) Kasper Bakken Ulseth 00:20:01 (F) Teodor Mo Hjelseth 00:27:24 (F) Kasper Bakken Ulseth
3 204 Elverum OK 01:16:22 00:30:16 (F) Mats Lindaas 00:25:25 (F) Sander Tonjer Fingarsen 00:22:33 (F) Mats Lindaas 00:25:58 (F) Sander Tonjer Fingarsen
4 223 Sandefjord OK 01:16:28 00:27:21 (F) Gabriel Gjone 00:27:12 (F) Benjamin Gjone 00:22:36 (F) Gabriel Gjone 00:26:36 (F) Benjamin Gjone
5 208 Oppsal Orientering 01:17:23 00:25:36 (F) Sigurd Rødnes 00:25:33 (F) Anselm Reichenbach 00:22:11 (F) Sigurd Rødnes 00:29:37 (F) Anselm Reichenbach
6 228 IL Koll 01:17:35 00:26:10 (F) Christian Fredrik Borg 00:27:18 (F) Ole Gunnar Kleppa Madslien 00:20:59 (F) Christian Fredrik Borg 00:29:51 (F) Ole Gunnar Kleppa Madslien
7 202 Asker Skiklubb 01:17:44 00:27:05 (F) Jonas Myhr 00:27:11 (F) Mikael Birkelund 00:22:02 (F) Jonas Myhr 00:28:33 (F) Mikael Birkelund
8 203 Fossum IF 01:17:47 00:27:35 (F) Sindre Vie Strisland 00:27:14 (F) Eirik Vie Strisland 00:22:45 (F) Sindre Vie Strisland 00:27:37 (F) Eirik Vie Strisland
9 211 Asker Skiklubb 2 01:17:50 00:27:23 (F) Jakob Rastad 00:27:16 (F) Simen Aure Skogedal 00:22:43 (F) Jakob Rastad 00:27:47 (F) Simen Aure Skogedal
10 214 Nydalens SK 2 01:21:55 00:27:35 (F) Rolf Andreas Berg 00:27:44 (F) Axel Aalde 00:26:05 (F) Rolf Andreas Berg 00:28:10 (F) Axel Aalde
11 213 Kongsberg OL 01:22:07 00:27:08 (F) Johan Eger 00:31:53 (F) Atle Nikolai Wøllo 00:22:13 (F) Johan Eger 00:30:23 (F) Atle Nikolai Wøllo
12 218 Oppsal Orientering 2 01:25:02 00:27:31 (F) Marius E. Aamodt 00:27:22 (F) Ask Olaussen 00:24:44 (F) Marius E. Aamodt 00:32:51 (F) Ask Olaussen
13 219 Oppsal Orientering 3 01:25:28 00:27:21 (F) Sondre Olaussen 00:28:11 (F) Christoffer Ånensen 00:24:50 (F) Sondre Olaussen 00:32:51 (F) Christoffer Ånensen
14 206 Fredrikstad SK 01:28:48 00:25:59 (F) Emil Husebye Aamodt 00:27:28 (F) Sivert Poppe 00:22:54 (F) Emil Husebye Aamodt 00:39:11 (F) Sivert Poppe
15 215 Nydalens SK 3 01:29:09 00:30:30 (F) Elias Stubberud 00:27:27 (F) Gaute Bergan 00:29:40 (F) Elias Stubberud 00:30:30 (F) Gaute Bergan
16 221 Bækkelagets SK 01:45:40 00:37:55 (F) Viktor Meland-Tangen 00:37:34 (F) Jonas Fenne Ingierd 00:33:39 (F) Viktor Meland-Tangen 00:34:16 (F) Jonas Fenne Ingierd
17 224 Lillomarka OL 2 01:46:07 00:32:58 (F) Torbjørn Lundeby 00:33:10 (F) Nov Bar-Nathan 00:29:32 (F) Torbjørn Lundeby 00:43:31 (F) Nov Bar-Nathan
18 236 OJura 01:47:50 00:33:19 (F) Elliot Dannecker 00:39:20 (F) Ulysse Dannecker 00:33:46 (F) Ulysse Dannecker 00:37:44 (F) Ulysse Dannecker
19 227 Fossum IF 2 01:48:00 00:36:12 (F) Birk Felland Sætnan 00:38:04 (F) Børge Nilsen Berg 00:29:40 (F) Birk Felland Sætnan 00:41:12 (F) Børge Nilsen Berg
20 235 Oppsal Orientering 5 01:48:01 00:37:36 (F) Sigurd Hobøl 00:30:48 (F) Oskar Mella 00:30:04 (F) Oskar Mella 00:43:45 (F) Sigurd Hobøl
21 207 Sturla, IF 01:49:31 00:37:47 (F) Magnus Skourup Rognebakke 00:33:09 (F) Martin Kaiser 00:34:04 (F) Martin Kaiser 00:39:58 (F) Magnus Skourup Rognebakke
22 232 Varteig OL 2 01:50:12 00:37:44 (F) Syver Strand Gulbrandsen 00:27:39 (F) Henrik Julian Fontes Aarbu 00:45:22 (F) Sivert Finstad 00:32:08 (F) Henrik Julian Fontes Aarbu
23 220 Oppsal Orientering 4 01:57:17 00:37:51 (F) Henning Reichenbach 00:41:48 (F) Jakob A. Gjedebo 00:30:15 (F) Henning Reichenbach 00:47:12 (F) Jakob A. Gjedebo
24 216 Nydalens SK 4 02:00:21 00:38:26 (F) Vetle Frydenlund Norling 00:37:57 (F) Per Noah Sommerhein 00:43:50 (F) Vetle Frydenlund Norling 00:38:20 (F) Per Noah Sommerhein
25 205 OL Tønsberg og omegn 02:00:35 00:44:22 (F) Lars Loftesnes Kaupang 00:44:24 (F) Sindre Mathisen 00:37:10 (F) Lars Loftesnes Kaupang 00:39:01 (F) Sindre Mathisen
26 231 Lillomarka OL 02:09:20 00:28:25 (F) Eskil Brænden 00:33:41 (F) Vebjørn Emil Blindheim 00:35:04 (F) Eskil Brænden 01:03:12 (F) Vebjørn Emil Blindheim
27 225 Lillomarka OL 3 02:18:15 00:33:14 (F) Rasmus D. Eastwood 01:10:41 (F) Leon Jørve Ingjer 00:28:07 (F) Rasmus D. Eastwood 00:58:10 (F) Leon Jørve Ingjer
28 222 Sturla, IF 2 02:19:24 00:38:39 (F) Jens Wold 00:37:51 (F) Henrik Kaiser 00:49:36 (F) Jens Wold 00:51:32 (F) Henrik Kaiser
29 212 Asker Skiklubb 3 02:20:15 00:57:12 (F) Emil Ruud Fossheim 00:57:12 (F) Martin Johannessen Linnebo 00:44:02 (F) Emil Ruud Fossheim 00:39:01 (F) Martin Johannessen Linnebo
(30) 234 Lillomarka OL 4 00:00:00 00:00:00 (1) Jonathan Woodhouse 00:32:56 (F) Håkon Bogason 00:39:11 (F) Jonathan Woodhouse 00:38:40 (F) Håkon Bogason
(31) 233 Elverum OK 2 01:30:51 01:02:43 (F) Gaute Lindaas 00:58:20 (F) Jørgen Glorvigen 00:30:20 (F) Jørgen Glorvigen
(32) 237 IL Koll 2 00:00:00 00:00:00 (1) Jonas Hicken 00:37:48 (F) Tobias Tronbøl Lium 00:40:48 (F) Jonas Hicken
(33) 210 OK Moss 00:29:10 00:31:01 (F) Sebastian Blomfeldt Unnerud 00:27:19 (F) Sondre Ladim
(34) 229 Konnerud IL 00:13:55 00:27:50 (F) Mille Vasshaug Jægtvik
238 Nydalens SK 5 disq 00:42:14 (F) Rasmus Mackenzie 00:42:19 (F) Eskil Hafskjold 00:39:28 (F) Rasmus Mackenzie disq (F) Eskil Hafskjold
15:43:08