Night Hawk Lillomarka 2019

Men - Sun, 11 Aug 2019 15:40:52

rankbibclubtotal timerunners
1 2 NTNUI 03:35:16 00:32:56 (F) Emil Granqvist 00:35:47 (F) Herman Ryen Martinsen 00:47:42 (F) Ulrik Astrup Arnesen 01:01:44 (F) Audun Heimdal 00:39:18 (F) Vegard Jarvis Westergård 00:41:34 (F) Håkon Fruseth Christiansen 00:31:27 (F) Ulrik Astrup Arnesen 00:53:11 (F) Audun Heimdal
2 1 Nydalens SK 03:35:41 00:34:46 (F) Alan Cherry 00:34:42 (F) Anders Vister 00:50:20 (F) Anders Nordberg 01:01:57 (F) Eirik Kamstrup Hovind 00:37:38 (F) Alan Cherry 00:39:48 (F) Anders Vister 00:29:54 (F) Bojan Blumenstein 00:55:07 (F) Elias Jonsson
3 22 Turun Metsänkävijät 03:42:14 00:34:41 (F) Scott Fraser 00:34:43 (F) Uldis Upitis 00:50:16 (F) Jussi Suna 01:07:15 (F) Tapani Mäkinen 00:39:11 (F) Scott Fraser 00:39:10 (F) Jussi Suna 00:29:25 (F) Robert Merl 01:00:10 (F) Uldis Upitis
4 7 Södertälje-Nykvarn Orientering 03:43:59 00:37:46 (F) Joakim Andén 00:35:54 (F) Erik Wigle 00:50:48 (F) Johan Ek-Larsson 01:01:56 (F) Kent Ohlsson 00:39:31 (F) Johan Ek-Larsson 00:39:30 (F) Kent Ohlsson 00:32:26 (F) Johan Giberg 00:58:49 (F) Jesper Sjöblom
5 21 OK Linné 03:45:15 00:37:14 (F) Sixten Hillerhag 00:34:53 (F) Joar Svartholm 00:47:48 (F) Jakob Andersson 01:03:13 (F) Rassmus Andersson 00:40:19 (F) Jakob Andersson 00:47:10 (F) Viktor Janrik 00:28:51 (F) Rassmus Andersson 00:57:40 (F) Oskar Sjöberg
6 4 Halden SK 03:47:02 00:37:39 (F) Viktor Wassén 00:40:27 (F) Øyvind Helgerud 00:48:11 (F) Emil Wingstedt 01:07:15 (F) Niels Christian Hellerud 00:43:47 (F) Viktor Wassén 00:42:38 (F) Niels Christian Hellerud 00:32:00 (F) Markus Holter 00:54:28 (F) Jesse Laukkarinen
7 28 Helsingin Suunistajat 2 03:47:43 00:41:07 (F) Tapio Haarlaa 00:39:34 (F) Ville Lampinen 00:48:36 (F) Ville Mannonen 01:07:12 (F) Arttu Syrjäläinen 00:42:23 (F) Ville Mannonen 00:38:24 (F) Arttu Syrjäläinen 00:31:58 (F) Anton Salmenkyla 00:55:08 (F) Olli Ojanaho
8 5 Tyrving IL 03:52:40 00:43:27 (F) Torbjørn Sagberg 00:37:38 (F) Jim Øystein Nybråten 00:54:43 (F) Morten Jarvis Westergård 01:01:55 (F) Bjørn Ekeberg 00:45:53 (F) Torkil Eide Solstad 00:44:03 (F) Kristoffer Jacobsen 00:30:49 (F) Bjørn Ekeberg 00:57:07 (F) Håkon Jarvis Westergård
9 12 Nydalens SK 2 04:01:26 00:37:36 (F) Andreas G. Polden 00:35:24 (F) Jostein Andersen 00:47:57 (F) Sindre Rønning 01:18:38 (F) Vegard Blomseth Johnsen 00:40:43 (F) Jostein Andersen 00:42:07 (F) Andreas G. Polden 00:34:11 (F) Vegard Blomseth Johnsen 01:05:21 (F) Sindre Rønning
10 10 NTNUI 2 04:20:01 00:35:45 (F) Rasmus Rørholt Theisen 00:46:20 (F) Øystein Fruseth Christiansen 00:54:44 (F) Tobias Kristensen 01:14:02 (F) Gaute Friestad 00:39:49 (F) Gaute Friestad 00:47:30 (F) Tobias Kristensen 00:38:38 (F) Olav Milian Schmitt Gran 01:08:28 (F) Herman Ryen Martinsen
11 6 Fredrikstad SK 04:30:52 00:51:04 (F) Runar Saur Modahl 00:52:06 (F) Kristoffer B. Helminsen 01:01:14 (F) Sondre Ottesen 01:08:13 (F) Olli-Markus Taivainen 00:59:22 (F) Oliver Hagaseth Mydske 00:54:57 (F) Runar Saur Modahl 00:31:23 (F) Olli-Markus Taivainen 01:03:49 (F) Håvard Wedege
12 19 Kristiansand OK 04:33:45 00:54:13 (F) John Runde 00:39:37 (F) Petter Marki Erichsen 01:12:49 (F) David Runde 01:01:35 (F) Dag Blandkjenn 00:50:23 (F) Håvar Birkeland Stormoen 00:50:23 (F) David Runde 00:50:35 (F) Thorbjørn Værp 00:58:40 (F) Dag Blandkjenn
13 25 Konnerud IL 04:36:18 00:42:43 (F) Njaal Ellegaard Melby 00:39:51 (F) Even Lindaas 00:47:57 (F) Aslak Heimdal 01:22:57 (F) Eskil Frøisland 00:56:27 (F) Njaal Ellegaard Melby 00:45:26 (F) Even Lindaas 00:34:44 (F) Eskil Frøisland 01:18:23 (F) Aslak Heimdal
14 32 Ås-NMBU Orientering 04:36:21 00:43:21 (F) Vegard Fiane Pedersen 00:40:40 (F) Nils Tveite 01:07:21 (F) Linus Olhans 01:07:34 (F) Ivar Aukrust Osmoen 00:44:57 (F) Ivar Aukrust Osmoen 00:55:47 (F) Linus Olhans 00:42:23 (F) Vegard Fiane Pedersen 01:08:43 (F) Per Henning Bjerva
15 24 Nydalens SK 3 04:37:08 00:50:11 (F) Inge Lindseth 00:45:42 (F) Vegard Line 01:03:31 (F) Mark Purkis 01:24:12 (F) Beat Roth 00:44:18 (F) Øystein Pettersen 00:53:04 (F) Mark Purkis 00:37:00 (F) Beat Roth 01:05:15 (F) Sverre Waaler Kaas
16 11 Oppsal Orientering 04:44:53 00:40:15 (F) Erik Persson 00:40:04 (F) Sigve Vågsnes 00:54:40 (F) Ludvig Rødnes 01:14:12 (F) Olav Johannes Deelstra 00:46:41 (F) Ola Marius Pedersen 00:44:34 (F) Sindre Nordhagen 00:44:31 (F) Per-Ivar Nikolaisen 01:29:05 (F) Erik Sagvolden
17 33 Freidig / WAT O.L 04:45:31 00:49:04 (F) Lars Owren 00:56:14 (F) Daniel Bichl 00:57:39 (F) Franz Glaner 01:23:11 (F) Mattis Holt 00:47:10 (F) Lars Owren 00:59:14 (F) Daniel Bichl 00:39:08 (F) Frenz Glaner 01:04:04 (F) Mattis Holt
18 29 Team 60 KW Mathisen 04:49:58 00:59:17 (F) Terje Wiig Mathisen 00:54:21 (F) Bjørn Tore Mathisen 01:03:08 (F) Tobias Mathisen 01:01:40 (F) Hans Petter Mathisen 01:01:17 (F) Magne Wiig Mathisen 01:00:55 (F) Fredrik Mathisen 00:31:27 (F) Hans Petter Mathisen 01:18:00 (F) Knut Wiig Mathisen
19 13 Røyken OL 04:52:15 00:40:52 (F) Henrik Drange Ruud 00:51:07 (F) Eirik Holth Johannessen 01:02:35 (F) Knut Sveinung Holth Rekaa 01:35:14 (F) Martin Hoset 00:49:24 (F) Henrik Drange Ruud 00:59:48 (F) Eirik Holth Johannessen 00:37:26 (F) Martin Hoset 01:10:07 (F) Knut Sveinung Holth Rekaa
20 30 Asker Skiklubb 04:59:04 00:50:20 (F) Erling Sommerfeldt 00:43:34 (F) Eirik W. Moe 00:58:25 (F) Sondre Ytterbø 01:08:10 (F) Vegard Gulbrandsen 00:59:03 (F) Jostein F. Tellnes 00:58:40 (F) Eirik W. Moe 00:44:15 (F) Jens Erik Mortensen 01:25:32 (F) Jan Richard Eriksen
21 31 Bø OL 05:03:17 00:56:10 (F) Steinar Lande 00:43:12 (F) Eivind Lande 01:07:27 (F) Dag Steinar Ragvin 01:33:38 (F) Lars Steinar Hefre 00:51:13 (F) Lars Steinar Hefre 00:55:29 (F) Eivind Lande 00:39:13 (F) Dag Steinar Ragvin 01:18:21 (F) Eivind Romberg Kvaale
22 8 Bækkelagets SK 05:07:34 00:54:43 (F) Pål Christian Ingierd 00:52:23 (F) Håkon Meland-Tangen 01:01:45 (F) Wolfgang Kampel 02:09:14 (F) Mathias Gløersen 00:46:37 (F) Martin Schälli 00:44:08 (F) Håvard Myhre 00:48:32 (F) Håkon Meland-Tangen 01:03:22 (F) Vetle Christiansen
23 27 Oppsal Orientering 2 05:17:18 00:51:09 (F) Bent Erik Skaug 00:46:31 (F) Thor Mella 01:12:00 (F) William Resvoll Skaug 01:59:41 (F) Hauk Aasen 00:50:05 (F) Andreas Sævig 00:45:39 (F) William Resvoll Skaug 00:41:52 (F) Thor Mella 01:20:41 (F) Håvard Berget
24 14 Lillomarka OL 05:20:41 00:47:49 (F) Mathias Pedersen Vold 00:39:41 (F) Eirik Høst Fossgard 01:10:24 (F) Elias Skjolden Sørensen 01:22:44 (F) Jens Johan Brekke 00:49:40 (F) Kristian Markhus Brekke 00:55:37 (F) Mathias Pedersen Vold 01:04:14 (F) Didrik Bredesen 01:20:30 (F) Elias Skjolden Sørensen
25 9 Heming Orientering 05:20:41 00:56:58 (F) Jøran Kristensen 01:01:10 (F) Knut Erling Øen 01:11:59 (F) August Syrdal Øen 01:17:45 (F) Bjørn Anders Flågen 00:46:44 (F) Bjørn Anders Flågen 01:06:31 (F) Knut Erling Øen 00:57:56 (F) Anders Flågen 01:02:18 (F) Harald Astrup Arnesen
26 16 Ringerike OL 05:23:48 00:55:39 (F) Stig Melling 00:50:13 (F) Kristian Kihle 01:16:39 (F) Lars Berglund 01:46:47 (F) Lars-Inge Arnevik 00:56:55 (F) Lars Berglund 00:53:07 (F) Stig Melling 00:49:31 (F) Geir Inge Orderud 01:12:43 (F) Lars-Inge Arnevik
27 17 OL Tønsberg og omegn 05:27:18 00:57:35 (F) Morten Krona Haflan 00:50:18 (F) Vetle Mathisen 01:10:33 (F) Oliver Østby 01:27:24 (F) Jakob Hjelseth 00:50:29 (F) Jakob Hjelseth 00:47:03 (F) Oliver Østby 00:51:24 (F) Vetle Mathisen 01:32:29 (F) Gløer Gløersen
28 26 Eiker OL 05:30:58 01:29:00 (F) Eirik Brynildsen 00:49:25 (F) Martin Sørensen 01:10:04 (F) Kenneth Sandvold 01:12:04 (F) Øystein Sørensen 00:49:21 (F) Kenneth Sandvold 01:10:05 (F) Martin Sørensen 01:01:08 (F) Eirik Brynildsen 00:59:29 (F) Øystein Sørensen
29 23 SV Wannweil 06:10:09 01:07:25 (F) Jonathan Schach 00:50:11 (F) Tiina Haarlaa 01:47:48 (F) Steffen Hartmann 01:33:42 (F) Jakob Schach 00:49:39 (F) Tapio Haarlaa 01:07:28 (F) Steffen Hartmann 00:55:55 (F) Jonathan Schach 01:27:13 (F) Jakob Schach
30 20 Pälkäneen Luja-Lukko 06:30:34 01:02:14 (F) Pekka Jokinen 00:58:36 (F) Marko Martikainen 01:29:17 (F) Olli Ranta 01:59:16 (F) Juha Jokela 01:00:20 (F) Marko Martikainen 01:06:57 (F) Pekka Jokinen 00:51:59 (F) Olli Ranta 01:46:57 (F) Hannu Kortetjärvi
31 18 Stavanger Orienteringsklubb 06:45:59 00:55:48 (F) Øystein Amundrud 01:43:23 (F) Espen Karlsen 01:47:53 (F) Kjetil Wirak 01:28:31 (F) Harald Kalager 01:00:17 (F) Kjetil Wirak 01:07:58 (F) Øystein Amundrud 01:19:16 (F) Espen Karlsen 01:20:58 (F) Harald Kalager
3 Fossum IF disq 00:45:06 (F) Erling Katla 00:49:04 (F) Eivind Berner Myhre disq (F) Ota Skvor 01:27:10 (F) Mikkel Katla 00:49:12 (F) Emil Størmer 00:44:18 (F) Emil Ahlbäck 00:38:42 (F) Ota Skvor 01:06:50 (F) Oskar Størmer
() 15 NTNUI 3 disq 00:37:26 (F) Elias Thorsdal Mølnvik 00:42:45 (F) Håvard Mo Vaadal 01:22:23 (F) Martin Borge Heir disq (F) Martin Borge Heir 00:44:17 (F) Are Wigaard 00:30:31 (F) Håkon Raadal Bjørlo 01:15:28 (F) Håvard Mo Vaadal
00:51:22