Night Hawk Holmenkollen 2014

Leg results NightHawk Herrer at leg 7

rank team bib runner time club
1 10 Filip Dahlgren 00:40:02 IFK Lidingö SOK
2 6 Olle Boström 00:40:34 +00:32 Järla Orientering
3 1 Ivar Lundanes 00:40:56 +00:54 Södertälje-Nykvarn Orientering
4 4 Eirik Martens Svensen 00:40:57 +00:55 Kristiansand OK
5 13 Jostein Andersen 00:41:26 +01:24 Nydalens SK
6 5 Andreas J Johansson 00:41:56 +01:54 Göteborg Majorna OK
7 80 Anatolijs Tarasovs 00:42:16 +02:14 Ärla IF
8 16 Artem Panchenko 00:42:29 +02:27 IFK Mora OK
9 69 Sigve Vågsnes 00:42:46 +02:44 Oppsal Orientering
10 2 Mattias Karlsson 00:43:19 +03:17 Halden SK
11 63 Assar Hellström 00:43:25 +03:23 OK Ravinen
12 53 Aapo Leskinen 00:43:31 +03:29 Lynx
13 11 Hans Petter Mathisen 00:43:51 +03:49 NTNUI
14 81 Håvard Lucasen 00:43:54 +03:52 Ås-NMBU Orientering
14 19 Sindre Østgulen Deisz 00:43:54 +03:52 Varegg Fleridrett
16 38 Petteri Laitinen 00:43:59 +03:57 Kangasala SK
17 77 Anton Sjökvist 00:44:35 +04:33 Stora Tuna OK
18 7 Robert Merl 00:44:43 +04:41 Lillomarka OL
19 14 Lauri Oikarinen 00:45:05 +05:03 Pellon Ponsi
20 9 Sven Hellmüller 00:45:29 +05:27 Fossum IF
21 15 Sami Valkama 00:46:21 +06:19 Paimion Rasti
22 55 Sindre Jansson Haverstad 00:47:28 +07:26 NTNUI 2
23 18 Niklas Gustafsson 00:47:32 +07:30 OK Tisaren
24 51 Joe Woodley 00:48:31 +08:29 Lillomarka OL 2
25 40 Tapio Haarlaa 00:48:45 +08:43 Kemiön Kiilat
26 83 Ove Baardsgaard 00:48:55 +08:53 Hutt Valley
27 57 Johannes Hov Høydal 00:48:59 +08:57 NTNUI 4
28 35 Tero Junttila 00:49:10 +09:08 IFK Lidingö SOK 2
29 37 Dan Wester 00:50:13 +10:11 Järla Orientering 2
30 26 Jenny Lönnkvist 00:50:31 +10:29 FEJK O-lag / Halmstad OK / Jär
31 34 Lorenzino Vivian 00:50:51 +10:49 IFK Bombarda 2
32 68 Jannis Schönleber 00:51:47 +11:45 OL NWK NWS
33 8 Øyvind Lund 00:51:58 +11:56 Raumar Orientering
34 28 Øystein Haug 00:52:00 +11:58 Frol IL
35 24 Malthe Gaarsdal 00:54:24 +14:22 CopenhagenO
36 58 Simen A Bjøringsøy 00:55:18 +15:16 Nydalens SK 2
37 22 Thomas Schive 00:55:33 +15:31 Bækkelagets SK
38 64 Baptiste Girard 00:55:36 +15:34 OK Ravinen 2
39 74 Heikki Väänänen 00:55:38 +15:36 Pihkaniskat
40 60 Mattias Karlsson 00:55:50 +15:48 OK Alehof
41 78 Ståle Thortveit 00:55:52 +15:50 Søgne og Songdalen OK
42 12 Håvard Myhre 00:56:27 +16:25 Kongsberg OL
43 23 Lars Steinar Hefre 00:56:34 +16:32 Bø OL
44 29 Viktor Stensson 00:56:36 +16:34 Göteborg Majorna OK 2
45 73 Sampo Hyppölä 00:56:38 +16:36 Pellon Ponsi 2
46 32 Johan Svedberg 00:57:19 +17:17 Heming Orientering 2
47 46 Vladimir Balyasnikov 00:57:36 +17:34 KUZMOLOVO
48 54 Sigurd Rønning 00:58:26 +18:24 Modum OL
49 75 Ståle Sønsterudbråten 00:58:52 +18:50 Raumar Orientering 2
50 62 Jan Bjerketvedt 00:59:30 +19:28 OK Moss
51 21 Gjermund Gravir 01:00:10 +20:08 Asker Skiklubb
52 70 Magne Knudsen 01:00:46 +20:44 Oppsal Orientering 2
53 59 Jo Wiklund 01:01:14 +21:12 Nydalens SK 3
54 41 Lars Baklid 01:01:52 +21:50 Konnerud IL
55 39 Arve Opheim 01:02:48 +22:46 Katrineholms OK
56 36 Lars Ambrosiusson 01:03:02 +23:00 IFK Mora OK 2
57 61 Jaroslav Vavra 01:04:37 +24:35 OK Lokomotiva Pardubice
58 56 Håkon Heggedal 01:06:16 +26:14 NTNUI 3
59 20 Even Lindstad Børresen 01:06:26 +26:24 Hamar OK
60 31 Kimme Arnesen 01:07:02 +27:00 Heming Orientering
61 25 Oskar Lind 01:09:57 +29:55 Eksjö SOK
62 82 Anders Søndersrød 01:14:23 +34:21 Oppsal Orientering 3
63 33 Mariachiara Crippa 01:14:42 +34:40 IFK Bombarda
64 43 Mika Jokiranta 01:16:50 +36:48 Kouvolan Suunnistajat
65 27 Arne Johannes Løkken 01:19:34 +39:32 Flosta IL
66 48 Joel Karlsson 01:20:37 +40:35 Kvillebyns SK
67 50 Roland Reisenberger 01:20:40 +40:38 LC Erste Bank
68 30 Magnus Nordbrøden 01:20:51 +40:49 Halden SK 2
69 44 Kjersti Adéla Westin 01:20:55 +40:53 Kristiansand OK 2
70 71 Mikael Løvik Olausson 01:23:58 +43:56 Oslostudentenes IK
71 72 Pentti Järvinen 01:28:15 +48:13 Pälkäneen Luja-Lukko
72 17 Pål Angvoll 01:32:09 +52:07 Fredrikstad SK
73 52 Fredrik Steiwer 01:40:25 +01:00:23 Lillomarka OL 3
74 45 Christian Rolfsen 01:46:56 +01:06:54 Kustein
75 49 Anders Bjørningstad Kristoffersen 02:00:55 +01:20:53 Larvik OK
47 dns KUZMOLOVO 2
84 Asle Sagli Gudim dns Indre Østfold OK
65 dns OK Telsiai
3 Petteri Huikko dns Vaajakosken Terä
67 Till Bolliger dns OL NWK NWS 3
42 Terje Pahr Haare dns Konnerud IL 2
79 Krzysztof Rzenca dns UKS Orientus Lodz
76 Monica Berglund disq +38:33 Ringerike OL
66 Marco Rüfenacht disq +53:11 OL NWK NWS 2